Rock Almanah #9 – U2, “The Joshua Tree”
11. travnja 2024.
Disco Forever #380
25. travnja 2024.

22. travnja 2024.

FESTIVAL ZNANOSTI, INTELIGENCIJA (umjetna inteligencija)

U posebnom izdanju radijske emisije Filozofski u eteru, posvećenom temi umjetne inteligencije, voditelji Vlatka Fapali, Luka Prpić i Robert Tomac predstavljaju slušateljima Festival znanosti kao epicentar spoznaja o najnovijim otkrićima te mjesto rasprave o umjetnoj inteligenciji. Na osnovi intervjua sa studentima koji dijele svoja zapažanja i iskustva objašnjava se kako tehnologija oblikuje naš svijet. U razgovoru sa studentima Filipom Kvesićem i Nikolom Šarićem postavljaju se ključna pitanja o utjecaju umjetne inteligencije na naše svakodnevne živote, poslove, obrazovanje i globalne izazove poput klimatskih promjena i zdravstvenih problema. Također se istražuju etička pitanja vezana uz privatnost i sigurnost te uloga umjetne inteligencije u poticanju inovacija i napretka u društvu. Ovo posebno izdanje emisije Filozofski u eteru ostavlja slušatelje inspiriranima da dalje istražuju i budu aktivni sudionici u razumijevanju i oblikovanju budućnosti s umjetnom inteligencijom.