Katedra za mađarski jezik i književnost Filozofskoga fakulteta Osijek srdačno Vas poziva na obilježavanje 63. obljetnice Mađarske revolucije i borbe za slobodu 1956., koje će se održati u srijedu 23. listopada 2019. s početkom u 11 sati, u Svečanoj dvorani Filozofskoga fakulteta (prostorija 60, II. kat), Lorenza Jagera 9, Osijek.

Program obilježavanja započinje u 10 sati zajedničkim podizanjem zastave na Trgu Ante Starčevića s predstavnicima Grada Osijeka, Osječko – baranjske županije te Demokratske zajednice Mađara Hrvatske. Obilježavanje obljetnice nastavlja se u 11 sati na Filozofskome fakultetu u Osijeku, a završava u 12.30 polaganjem vijenaca i nastupom mješovitog zbora Népkör kod spomen ploče na vili Pauline Hermann u Drinskoj ulici.